ТОП новини

Представники Карпатського університету імені Августина Волошина прийняв участь у роботі оргкомітету зі скликання Всеукраїнського з’їзду приватних вищих навчальних закладів

IMG 20150525 14014025 травня в Києві, на базі Академії адвокатури, відбулось чергове засідання організаційного комітету зі скликання Всеукраїнського з'їзду приватних вищих навчальних закладів.

В ході роботи оргкомітету, який проходив під головуванням Тараса Фінікова, було обговорено та узгоджено наступні питання порядку денного: про остаточні результати виборів делегатів з'їзду (доповідач Тарас Добко, секретар оргкомітету, Український католицький університет, м. Львів); про остаточні результати висунення кандидатів до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (доповідач Борис Холод, голова номінаційного комітету, Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля, м. Дніпропетровськ); про хід виборів членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (доповідач Тарас Фініков, голова оргкомітету, університет «Крок», м. Київ); про роботу Організаційного комітету зі скликання Всеукраїнського з'їзду приватних вищих навчальних закладів (доповідач Тарас Добко); про завдання представників приватних вищих навчальних закладів у складі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (доповідач Тарас Фініков); про організаційні питання проведення з'їзду (доповідач Тарас Фініков); різне. З усіх питань порядку денного оргкомітет ухвалив відповідні рішення та рекомендації.

Від Карпатського університету імені Августина Волошина (м. Ужгород) активну участь у засіданні організаційного комітету прийняли ректор професор архімандрит Віктор Бедь, директор інституту європейської освіти даного університету доцент Арпад-Роберт Драшковці та референт ректора Юрій Дранчак.

Про хід Всеукраїнського з'їзду приватних вищих навчальних закладів, який відбувся 26 травня, та прийняті ним рішення буде повідомлено додатково.

Прес-служба КаУ

Довідка:
ovНова редакція Закону України «Про вищу освіту» передбачає створення такої інституції як Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, на яке будуть покладені обов'язки зовнішнього забезпечення якості відповідно до стандартів та рекомендацій Європейського простору вищої освіти.

На виконання відповідних положень Закону 27 січня 2015 року в Києві відбулося установче засідання ініціативної групи для формування Організаційного комітету зі скликання Всеукраїнського з'їзду приватних вищих навчальних закладів для обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Результатом засідання стало створення Організаційного комітету, головою якого було обрано Тараса Фінікова, президента МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», засновника університету «Крок» (м. Київ). Було затверджено регламент та план роботи оргкомітету, а також скеровано звернення до керівників приватних вищих навчальних закладів України делегувати повноважних представників до складу Організаційного комітету.

20 лютого 2015 року відбулося друге засідання оргкомітету, на якому склад Організаційного комітету було докооптовано і таким чином остаточно сформовано у складі 27 осіб. Від Карпатського університету імені Августина Волошина (м. Ужгород) до складу оргкомітету було уведено ректора професора архімандрита Віктора Бедь. На засіданні 20 лютого також були розглянуті концептуальні питання щодо порядку скликання Всеукраїнського З'їзду ПВНЗ та обрання його делегатів; процедури та критеріїв номінування кандидатів до складу Агентства. Було вирішено представити проекти відповідних рішень на розширеному засіданні Організаційного комітету.

12 березня 2015 року відбулося чергове засідання Організаційного комітету, в якому взяло участь 23 члени оргкомітету. В підсумку, було розглянуто і затверджено основні документи, які встановлюють відповідні процедури зі скликання і проведення Всеукраїнського З'їзду приватних вищих навчальних закладів з обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Зокрема, положення «Про скликання Всеукраїнського З'їзду приватних вищих навчальних закладів та порядок обрання його делегатів», «Про номінування кандидатів до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти", "Про порядок підготовки інформації стосовно кандидатів до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти", "Про утворення Номінаційної комісії Організаційного комітету", "Про надання необхідної інформаційно-консультаційної допомоги вищим навчальним закладам в організації виборів делегатів З'їзду та номінуванні кандидатів до складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти". Також було прийнято кінцеве рішення, що Всеукраїнський з'їзд приватних вищих навчальних закладів відбудеться у Києві 26 травня 2015 року в республіканському будинку учителя. Вибори делегатів з'їзду та висування кандидатів у члени Агентства проводяться у вищих навчальних закладах з 16 березня до 15 квітня 2015 року. Було вирішено, що вимоги до кандидатів до складу Агентства повинні включати вільне володіння українською мовою; володіння іноземною мовою (англійська, німецька, французька, іспанська чи італійська), наявність визнаного в Україні наукового ступеня, п'яти років науково-педагогічного стажу, взірцевої репутації в академічному середовищі та позитивний досвід участі у співпраці із закордонними освітніми закладами і міжнародними організаціями у сфері вищої освіти. Згідно з рішенням оргкомітету, кандидати на членство в Агентстві будуть зобов'язані оприлюднити інформацію про свої фахові досягнення для ознайомлення з ними ширшої громадськості. Також було сформовано Номінаційну комісію на чолі з Борисом Холодом, президентом ПВНЗ «Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля».

За матеріалами ЗМІ

hhgКаУ реклама 16

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Чи вплине перевірка на плагіат на якість освіти?

Чи вплине перевірка на плагіат на якість освіти?

15 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:11

У вересні 2019 року компанія Unicheck долучилась до створення рекомендацій для Кабінету Міністрів України щодо...

«Серед людей завжди народжуються ті, котрі відчувають потребу боротися за свободу» – Сверстюк

«Серед людей завжди народжуються ті, котрі відчувають потребу боротися за свободу» – Сверстюк

14 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:20

12 січня українці відзначають День політв’язнів.

Як французи просто перестали стріляти, а де Голля, який закликав боротися, дали під трибунал

Як французи просто перестали стріляти, а де Голля, який закликав боротися, дали під трибунал

11 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:27

У світлі успіхів пана Макрона в просуванні Європи до Владивостока запущу невеликий тред з приводу Франції у Др...

Якість вищої освіти підвищать, а кількість вишів скоротять, - Ганна Новосад

Якість вищої освіти підвищать, а кількість вишів скоротять, - Ганна Новосад

11 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:31

Проблема поганої освіти виходить з того, що у нинішній економічній моделі наші університети невмотивовані нада...

Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

7 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:50

Кабінет Міністрів 15 листопада ухвалив рішення, яким передбачено зупинення на 2020 рік дії постанови КМУ ...

Принцип «гроші ходять за школярем» впроваджуватись не буде

Принцип «гроші ходять за школярем» впроваджуватись не буде

7 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:45

Принцип «гроші ходять за школярем», про який наприкінці листопада заявив прем'єр-міністр Олексій Гон...

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття

6 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:54

Сьогодні, 6 грудня, перебуваючи на Закарпатті з робочим візитом, міністр освіти і науки України Ганна Новосад ...

Григір Тютюнник: Вир недосказаного

Григір Тютюнник: Вир недосказаного

5 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:47

29 серпня 1961 року невимовна туга накрила серце Григіра Тютюнника – пішов з життя його старший брат Григорій....

Поновлення строку на апеляційне оскарження: практика Верховного Суду

Поновлення строку на апеляційне оскарження: практика Верховного Суду

5 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:44

Як Верховний Суд вирішує питання відліку строку на апеляційне оскарження.

X ділових новин тижня

X ділових новин тижня

2 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:54

Підсумки тижня: зростання прожиткового мінімуму, нові правила видачі прав, а також судова практика та рекоменд...

X правових подій тижня

X правових подій тижня

2 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:52

ЮРЛІГА визначила десять важливих правових подій цього тижня, зважаючи на результати роботи держорганів і нові ...

В Україні хочуть скоротити кількість вишів: до чого призведе реформа освіти

В Україні хочуть скоротити кількість вишів: до чого призведе реформа освіти

29 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:39

Необхідність реформ у сфері освіти в Україні підтверджена фахівцями, проте за умови, що вони не пере...