ТОП новини

Звернення керуючого Карпатської єпархії УАПЦ єпископа Віктора Бедь до виборців на передодні 25 жовтня 2015 року

 DSC0059Українцю – хочеш кращого життя і благополуччя, піднімись і вийди на вибори, та проголосуй по совісті!
Після ухвалення 24 серпня 1991 року Верховною Радою Акту проголошення незалежності України, збережена і надалі при державній владі поспіх перефарбована комуністична номенклатура дуже швидко перетворилась у мільйонерів і мільярдерів, шляхом привласнення всіх основних національних багатств. Від виборів до виборів державна влада в Україні була уміло перетворена в бізнес та стала джерелом небаченого збагачення для «вибраних» за рахунок державного бюджету (оподаткування українців) та особистого збагачення корумпованих можновладців. Вибори в Україні, починаючи з 1994 року, було перетворено в механізм витонченого інструменту зі збереження при владі старої та нової бюрократії, яка на державному рівні використовувала і використовує підкуп виборців і фальшування результатів голосування. Це стало нашою національною трагедією та зупинило поступ України на шляху до побудови соціально зорієнтованої і правової європейської держави.

Правоохоронна система (органи міліції, СБУ, прокуратури) та суди поступово були зведені до рівня охоронного придатку олігархічно-кланової і сімейно-кумівської системи в державному управлінні, та фактично перетворились й стали оплотом збереження і розквіту корупції в державі.
Згодом доведений до жебрацтва і замордований розквітом свавілля та корупції в органах державної влади і місцевого самоврядування український народ став безсилим протидіяти організованим злочинним угрупуванням на державному рівні, зокрема і відвертому фальшуванню під час виборчих процесів. Народ зневірився у владі та перестав довіряти їй. Мільйони українців, здебільшого з числа найбільш суспільно активних , патріотичних та працьовитих, виїхали за межі своєї Вітчизни у пошуку кращого життя по всьому світу. Ті ж, що залишились, почали не стільки продавати свої голоси під час виборів до органів державної влади чи місцевого самоврядування, як самоусунулась від активної участі у виборчих процесах, не сподіваючись на чесність та ефективність їхнього проведення. При цьому певна частина виборців, як правило, аполітичних чи тих, які перебувають за межею бідності, не цураються отримати зайву копійку, дешевий шкільний чи продуктовий набір від тих, хто довів усіх нас до крайнє негативної політичної, економічної і соціальної ситуації як в Україні, так і на Закарпатті.
Жодна політична сила, яка на сьогодні перебуває при державній владі в Україні чи в органах місцевого самоврядування на Закарпатті, не була позбавлена як в минулому, так і на сьогодні, тією чи іншою мірою, корупційної складової під час участі у виборчих перегонах... Не говорячи вже про причетність представників цих політичних сил до примноження і утвердження корупції в державі. На жаль, безчесність уже давно стала нормою поведінки і світобачення значної частини наших політиків різного ґатунку та політичної окраски, особливо тих, які перебувають при державній владі чи засіли в органах місцевого самоврядування. Багато із них втратили моральність і честь. Безчестя та матеріалізація душ оволоділа їх думками, розумом та відчуттями. Гроші, бажання владарювати і безкарність стали їх пріоритетами в житті.
Тож і цьогорічні вибори до органів місцевого самоврядування в значній мірі будуть подібні до минулих і пройдуть за старим сценарієм – брудними, корупційними і продажними... І цьому важко дати раду, бо як здебільшого народ, так і в значній частині членів виборчих комісій та чиновників підсадили на допінг безчесності й продажності. І хоча всі розуміють, що продажність на виборах – це наша національна ганьба, але значна частина учасників виборчих перегонів робитиме все можливе і неможливе, включаючи прямий підкуп виборців, для того щоб в чергове вціліти чи дорватися до "солодких", "бюджетних" і "владних" депутатських крісел, на цей раз, в органах місцевого самоврядування. І ті, що наразі при владі, держчиновники і депутати різних рівнів, як правило, робитимуть це найпершими. Тим паче, що завдяки різним правовим маніпуляціям із виборчим законодавством і утвердженням в Україні кишенькової партійної системи формування органів державної влади та місцевого самоврядування, переважна частина активного і політично свідомого українського електорату фактично позбавлена реально впливати на виборчий процес. На сьогодні український народ, головний носій влади за Конституцією України, фактично усунутий від реального формування влади та здійснення контролю за діяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування і суду.
Відповідно за цих обставин спочатку потрібно би навести порядок у владних кабінетах і позбавити влади тих, хто породив і утвердив корупцію у нашій державі та на Закарпатті зокрема. А цього так і не сталось, незважаючи на Революцію Гідності, оплакану Небесну Сотню та тисячі полеглих наших співвітчизників на Сході України, про що ми всі вже майже забули. Влада, яку ми всі мали і маємо, яку хотіли би змінити, є тією само і незмінною вже більше двадцяти років. Обличчя тих кого понад 20 років поспіль бачимо при владі не змінюються, а якщо і змінюються, то тільки за рахунок нового додатку клонованих її послідовників чи нащадків. Тож невже хтось вірить у те, що представники цієї влади здатні провести чесні та непідкупні вибори в Україні чи на Закарпатті, змінити наше життя на краще? Думаю, що ні...
Змінити ситуацію на краще в державі й нашій області, зокрема і під час виборів органів місцевого самоврядування, може тільки народ. Але народ наразі ошуканий, зневірений і обезкровлений. У народу вбили довіру до влади, народ виживає сам по собі і воліє не мати жодного стосунку до можновладців. Відтак хочемо того, чи ні, але виборчий процес віддано на відкуп тим, кого народ не хотів би бачити при владі, але через свою політичну байдужість знову зустріне після 25 жовтня у тих же владних кабінетах місцевого самоврядування... І так буде доти, доки бажання жити за Заповідями Божими і по совістю, а відтак і за законом не стануть основою світогляду, дій і життя переважної більшості наших співвітчизників... Бо не можна змінити навколишній світ, не змінюючись самому, не можна позбутися біди, якщо сам відкриваєш їй двері до своєї хати, не можна утвердити справедливість і правопорядок, нехтуючи правдою і честю. Не можна змінити владу, не обираючи до неї нових людей.
Тож поважаючи своїх батьків, самого себе і своїх нащадків, українцю не ошукуй сам себе надалі – піднімись і вийди на вибори 25 жовтня 2015 року, прийми у них участь, проголосуй по совісті та онови владу!

+ ВІКТОР Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією
Української Автокефальної Православної Церкви
20.10.2015 р.,
м. Ужгород.

hhgКаУ реклама 16

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

7 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:14

Кабінет Міністрів 15 листопада ухвалив рішення, яким передбачено зупинення на 2020 рік дії постанови КМУ ...

Принцип «гроші ходять за школярем» впроваджуватись не буде

Принцип «гроші ходять за школярем» впроваджуватись не буде

7 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:13

Принцип «гроші ходять за школярем», про який наприкінці листопада заявив прем'єр-міністр Олексій Гон...

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття

6 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:19

Сьогодні, 6 грудня, перебуваючи на Закарпатті з робочим візитом, міністр освіти і науки України Ганна Новосад ...

Григір Тютюнник: Вир недосказаного

Григір Тютюнник: Вир недосказаного

5 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:24

29 серпня 1961 року невимовна туга накрила серце Григіра Тютюнника – пішов з життя його старший брат Григорій....

Поновлення строку на апеляційне оскарження: практика Верховного Суду

Поновлення строку на апеляційне оскарження: практика Верховного Суду

5 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:26

Як Верховний Суд вирішує питання відліку строку на апеляційне оскарження.

X ділових новин тижня

X ділових новин тижня

2 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:34

Підсумки тижня: зростання прожиткового мінімуму, нові правила видачі прав, а також судова практика та рекоменд...

X правових подій тижня

X правових подій тижня

2 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:32

ЮРЛІГА визначила десять важливих правових подій цього тижня, зважаючи на результати роботи держорганів і нові ...

В Україні хочуть скоротити кількість вишів: до чого призведе реформа освіти

В Україні хочуть скоротити кількість вишів: до чого призведе реформа освіти

29 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:26

Необхідність реформ у сфері освіти в Україні підтверджена фахівцями, проте за умови, що вони не пере...

Велика Палата ВС висловилася щодо визнання правочину недійсним

Велика Палата ВС висловилася щодо визнання правочину недійсним

27 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:23

Особи, які виступаються від імені юридичної особи, зобов’язані діяти не лише в межах повноважень, але добросов...

Владу на місцях закликали виплатити надбавки вчителям

Владу на місцях закликали виплатити надбавки вчителям

26 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:51

Міністерство освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки закликали місцеву владу у регіонах вип...

“Немає нічого страшнішого на світі, крім голоду”: у Вінниці показали спогади свідків Голодомору. ФОТО

“Немає нічого страшнішого на світі, крім голоду”: у Вінниці показали спогади свідків Голодомору. ФОТО

18 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:60

У Вінниці на виставці при Державному архіві показали декілька сотень документів та листів про чорну сторінку і...

Чи було стояння на Угрі кінцем «золотоординської навали» для Московії?

Чи було стояння на Угрі кінцем «золотоординської навали» для Московії?

18 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:70

Губернатор Калузької області Анатолій Артамонов твердить, що президент Володимир Путін підтримав ініціативу ре...