ТОП новини

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві Матір’ю-Церквою – Константинопольським Патріархатом відбудеться найближчим часом, незважаючи на протидію і всі підступи Московії та Московської Церкви…»

maxresdefaultСьогодні все українське суспільство, православні нашої країни, Українська Держава та Українська Церква з нетерпінням очікують історичного рішення з боку Константинопольської Православної Церкви щодо визнання та надання офіційно на міжцерковному рівні Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві. Однак деструктивна позиція антиукраїнських політичних та церковних кіл із боку правлячого режиму Російської Федерації, керівництва Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату засвідчує те, що не всі раді розв’язанню питання подолання розділення серед українських християн, довгоочікуваного відновлення канонічних прав правдивої древньої Української Церкви та офіційного проголошення її Автокефалії на міжцерковному рівні Константинопольським Патріархатом. Як повідомляють ЗМІ, посланці та васали Московії та Московської Церкви за останній час відвідали цілу низку Помісних Православних Церков, зокрема і Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, з метою зашкодити процесу визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві. І така відкрита антиукраїнська позиція, яку засвідчили представники Московської патріархії Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату за участі й російського президента та противника незалежності Української Церкви Вадима Новінського, викликала певне занепокоєння серед українських православних та українського суспільства загалом.

Щоб з’ясувати деталі зазначених процесів, журналіст «СЗ» звернувся з низкою запитань до Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, який є одним із давніх ініціаторів та учасників канонічно-правового процесу щодо визнання та здобуття Автокефалії (незалежності) Помісною Українською Православною Церквою на міжцерковному рівні за участі Матері-Церкви Константинопольського Патріархату.

– Ваше Преосвященство, владико Вікторе, розкажіть коротко про хід канонічно-правового процесу щодо здобуття Автокефалії Українською Церквою на сьогодні.

– Із ласки Божої після належних попередніх консультацій із Константинопольським Патріархатом у квітні 2018 року весь єпископат Української Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату та частини єпископів Української Православної Церкви Московського патріархату власноручно підписали та надіслали на ім’я Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, та Священного Синоду Константинопольської Православної Церкви відповідні заяви. В них містяться прохання нарешті вирішити історичне питання щодо визнання та надання Автокефалії нашій древній Помісній Українській Православній Церкві, початки якої йдуть від апостольського благословення українського апостола Андрія Первозваного (33-ті – 70-ті рр. І ст.), заснування і діяльності Скіфської єпархії (кінець І – середина ІХ стст.) та заснування Української (Руської) Церкви з центром митрополії в Києві за правління блаженного Оскольда, Великого князя Київського з династії Кия, і з благословення святителя Фотія, патріарха Константинопольського. Таке звернення було підписано, зокрема, і мною, як керуючим єпископом Карпатської єпархії УАПЦ.

Ці звернення архієреїв УАПЦ, УПЦ КП та частини УПЦ МП були підтримані й українською владою. Зокрема, з аналогічними проханнями до Вселенського Патріарха Константинопольського в квітні–травні цього року звернулись Президент України Петро Порошенко та Верховна Рада України, що в таких питаннях відіграє надзвичайно важливу роль. Відтак на початку травня Всесвятійший Варфоломій, Патріарх Константинопольський, офіційно прийняв церковні та владні звернення з України та передав їх на розгляд Священного Синоду Константинопольського Патріархату. Позитивне рішення з цього питання очікуємо отримати вже найближчим часом, тобто протягом липня.

– Пропаганда Москви ширить серед українського суспільства інформацію про те, що Константинопольський Патріарх Варфоломій стоїть на роздоріжжі у розв’язанні питання щодо Автокефалії Української Церкви, мовляв, тому що таке рішення нібито не підтримує ціла низка Помісних Православних Церков. Тож яка насправді позиція Вселенського Патріарха Варфоломія та Помісних Православних Церков з цього питання?

– Московська політична і церковна антиукраїнська пропаганда в питанні об’єднання, визнання та здобуття Автокефалії Помісною Українською Православною Церквою є традиційно, даруйте, брехливою, вона спрямована на компрометацію ідеї відновлення канонічних прав древньої нашої Української Церкви (яка більш ніж на 1500 років є старішою від Московської Церкви), подальше розділення українців та є одним із брудних методів ведення гібридної війни московського неокомуністичного режиму проти нашої держави. Всі заяви офіційних представників Московської патріархії Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату про те, що нібито Константинопольський Патріархат не знає що робити із українським церковним питанням чи що нібито інші Помісні Православні Церкви виступають проти визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві, є відвертою неправдою.

Позиція Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, є однозначною, чіткою та незмінною за останні 27 років (увесь період його перебування на Першосвятительській Константинопольській кафедрі з 22 жовтня 1991 року). Константинопольська Православна Церква, як Мати-Церква для Української Церкви з 862 року, церковно-канонічна юрисдикція якої незмінно за останні 1156 років поширюється на Україну, має намір допомогти подолати штучно створене розділення серед українських християн, відродити свою юрисдикцію в Україні та відповідно до церковних канонів розв’язати питання про надання на міжцерковному рівні Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві. Інших позицій Вселенський Патріарх Варфоломій ніколи не висловлював і не висловлює.

Що ж до позицій інших Помісних Православних Церков, то жодна із них, окрім Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату, а також частково в особі Предстоятеля Сербської Православної Церкви (але не її соборноправних органів церковного управління), не виступила проти визнання та надання Автокефалії Помісній Української Православній Церкві. Загалом Помісні Православні Церкви при проведенні із ними відповідних консультацій з приводу цього питання звернули увагу тільки на те, що визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві з боку Константинопольського Патріархату повинно відбуватися з дотриманням церковних канонів та церковної практики, які застосовувались щодо інших Помісних Церков (зокрема і Московської Церкви), які свого часу також отримали Автокефалію саме від Константинопольської Православної Церкви. Та, зважаючи на те що Всесвятійший Варфоломій, архієпископ Константинополя, Вселенський Патріарх, є визнаним авторитетом та каноністом у церковному просторі, послідовно і бездоганно у своїй діяльності завжди дотримується святих догм та канонів Вселенської Церкви Христової, сумніву в тому, що процес визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві відбудеться із дотримання всіх церковних канонів та процедур у нас немає і не може бути.

– Тож Ви, Ваше Преосвященство, владико Вікторе, вірите в те, що питання здобуття Автокефалії Українською Православною Церквою неодмінно відбудеться, до того ж найближчим часом, незважаючи на всі підступи Москви та інших противників незалежності Української Держави та Української Церкви?

– Так, покладаючись на батьківську ласку, любов і волю Отця нашого Небесного, вірю і сподіваюся, що визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві Матір’ю-Церквою – Константинопольським Патріархатом відбудеться найближчим часом, незважаючи на протидію і всі підступи Московії, Московської Церкви, їхніх адептів та противників усього українського. І нехай Всемилостивий Господь Бог допоможе нам у цьому.

Інтерв’ю з Преосвященнійшим владикою Віктором (Бедь),

єпископом Мукачівським і Карпатським,

керуючим Карпатською єпархією УАПЦ,

провів Михайло ПОПОВИЧ

hhgКаУ реклама 16

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Як французи просто перестали стріляти, а де Голля, який закликав боротися, дали під трибунал

Як французи просто перестали стріляти, а де Голля, який закликав боротися, дали під трибунал

11 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:9

У світлі успіхів пана Макрона в просуванні Європи до Владивостока запущу невеликий тред з приводу Франції у Др...

Якість вищої освіти підвищать, а кількість вишів скоротять, - Ганна Новосад

Якість вищої освіти підвищать, а кількість вишів скоротять, - Ганна Новосад

11 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:12

Проблема поганої освіти виходить з того, що у нинішній економічній моделі наші університети невмотивовані нада...

Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

7 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:36

Кабінет Міністрів 15 листопада ухвалив рішення, яким передбачено зупинення на 2020 рік дії постанови КМУ ...

Принцип «гроші ходять за школярем» впроваджуватись не буде

Принцип «гроші ходять за школярем» впроваджуватись не буде

7 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:34

Принцип «гроші ходять за школярем», про який наприкінці листопада заявив прем'єр-міністр Олексій Гон...

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з освітянами Закарпаття

6 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:44

Сьогодні, 6 грудня, перебуваючи на Закарпатті з робочим візитом, міністр освіти і науки України Ганна Новосад ...

Григір Тютюнник: Вир недосказаного

Григір Тютюнник: Вир недосказаного

5 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:39

29 серпня 1961 року невимовна туга накрила серце Григіра Тютюнника – пішов з життя його старший брат Григорій....

Поновлення строку на апеляційне оскарження: практика Верховного Суду

Поновлення строку на апеляційне оскарження: практика Верховного Суду

5 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:37

Як Верховний Суд вирішує питання відліку строку на апеляційне оскарження.

X ділових новин тижня

X ділових новин тижня

2 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:48

Підсумки тижня: зростання прожиткового мінімуму, нові правила видачі прав, а також судова практика та рекоменд...

X правових подій тижня

X правових подій тижня

2 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:46

ЮРЛІГА визначила десять важливих правових подій цього тижня, зважаючи на результати роботи держорганів і нові ...

В Україні хочуть скоротити кількість вишів: до чого призведе реформа освіти

В Україні хочуть скоротити кількість вишів: до чого призведе реформа освіти

29 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:33

Необхідність реформ у сфері освіти в Україні підтверджена фахівцями, проте за умови, що вони не пере...

Велика Палата ВС висловилася щодо визнання правочину недійсним

Велика Палата ВС висловилася щодо визнання правочину недійсним

27 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:30

Особи, які виступаються від імені юридичної особи, зобов’язані діяти не лише в межах повноважень, але добросов...

Владу на місцях закликали виплатити надбавки вчителям

Владу на місцях закликали виплатити надбавки вчителям

26 листопада 2019|Super User - avatar Super User|Hits:60

Міністерство освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки закликали місцеву владу у регіонах вип...