ТОП новини

Преосвященнійший єпископ Віктор (Бедь) очолив богослужіння з нагоди 98-ї річниці прийняття рішення про возз’єднання Закарпаття з УНР та Дня Соборності України в кафедральному храмі Карпатської єпархії УАПЦ в м. Ужгороді

 DSC053622 січня 2017 року, у неділю після двунадесятого свята Богоявлення та з нагоди 98-ї річниці прийняття рішення на конгресі (з’їзді) українців (русинів) в м. Хусті про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою (21.01.1919) та 98-ї річниці Дня Соборності України (22.01.1919), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозванного в м. Ужгороді Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви було відслужено божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви, у співслужінні протоієрея Сергія Урсти, протоієрея Романа Бобая та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською та Тернопільською єпархіями УАПЦ.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви, а також перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами.

Під час заупокійної молитви владика Віктор молився за спасіння душ всіх наших співвітчизників, які у різні часи і віки віддали свої життя у боротьбі за здобуття національної і державної незалежності України, всіх борців за національну незалежність України в ХХ столітті, всіх полеглих Героїв Небесної Сотні під час Революції Гідності, всіх українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних громадян, зокрема героїв-воїнів полеглих при захисті Донецького аеропорту, які в наші дні віддали свої життя в обороні земної, Богом даної нам, Вітчизни України від новітніх московських ординців.

Після святого причастя до прихожан храму з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященнійший єпископ Віктор, який привітав усіх з Святою неділею, 98-ю річницею прийняття 21 січня 1921 року українцями (русинами) на конгресі (з’їзді) в м. Хусті рішення про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою та 98-ю річницею проголошення 22 січня 1919 року на площі Святої Софії в м. Києві злуки всіх українських земель, Західноукраїнської Народної Республіки (Галичини, Волині, Закарпаття, Буковини) та Української Народної Республіки у складі єдиної Соборної України. В своїй проповіді владика Віктор зокрема зазначив: «У ці січневі дні в Україні відзначаємо декілька важливих державних, історичних і духовних дат з життя української нації. Після розпаду чужих для нас окупаційних Російської (1917) та Австро-Угорської імперій (1918): 7 січня 1918 року в святій Софії в м. Києві розпочав роботу Всеукраїнський Православний Церковний Собор на якому було піднято питання про відродження і утвердження нашої, майже 2000-літньої, Української Автокефальної Православної Церкви; 22 січня 1918 року в м. Києві Українською Центральною Радою було прийнято ІУ Універсал про відновлення багатотисячолітньої української державності та проголошено Українську Народну Республіку, як незалежну і суверенну державу; з 19 жовтня по 1 листопада 1918 року було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку у складі Галичини, Волині, Закарпаття та Буковини.  Також хочу нагадати і про те, що 21 січня 1919 року народний конгрес (з’їзд) українців (русинів), наших прабатьків, у м. Хусті проголосив рішення про возз’єднання Закарпаття з Українською Народною Республікою в складі єдиної Соборної України. В уже 22 січня того ж року в м. Києві на площі біля святої Софії було урочисто проголошено злуку всіх українських земель, а саме возз’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою в єдиній Соборній Україні. Та підступна військова агресія з боку комуністичної Московії, а відтак і Польщі, за підтримки країн військово-політичного блоку «Антанти» (провідних Західноєвропейських держав), призвели до того, що Українська Народна Республіка впродовж 1918 – 1921 рр. була окупована та анексована: Велика (Наддніпрянська) Україна – комуністично-радянською Московією, Галичина і Волинь – Польщею, Закарпаття – Чехословаччиною, Буковина – Румунією. Відтак українці та Україна в 20-х рр. ХХ столітті була насильно розділена чужинським державами та на десятиріччя поневолена новітньою Московською комуністично-радянською імперією (СРСР), Польщею, Чехословацькою Республікою, Королівством Угорщини та Румунією. Також цими чужинськими режимами було заборонено діяльність відродженої в 20-х – 40-х рр. ХХ століття нашої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви.

Тому ми повинні, за Заповідями Божими, шанувати своїх праведних і богоносних прабатьків і батьків, любити свою українську націю, Державу Україну та відроджену Українську Автокефальну Православну Церкву. І сьогодні, у час нелегких чергових випробувань, ми повинні бути як ніколи єдиними національно і духовно» - наголосив Преосвященнійший владика Віктор.

Хід богослужіння супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Марії Жабляк, церковним співом духовенства в олтарі керував єпархіальний регент, читець Юрій Ропонич, а службу дяків очолив доктор мистецтвознавства, доцент Іван Хланта.

Відтак відбулась святкова трапеза.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

hhgКаУ реклама 16

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

22 січня 2020|Super User - avatar Super User|Hits:24

21 січня 1919 року Всенародний конгрес угорських русинів, що відбувся у Хусті , прийняв рішення про возз'єднан...

У МОН зробили публічними 28 освітніх реєстрів

У МОН зробили публічними 28 освітніх реєстрів

18 січня 2020|Super User - avatar Super User|Hits:38

Публічна інформація про сферу освіти і науки відтепер доступна на Єдиному державному вебпорталі відкритих дани...

Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

18 січня 2020|Super User - avatar Super User|Hits:35

Випускникам закладів вищої освіти, які не мають досвіду педагогічної діяльності та прийматимуться на посаду пе...

Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

18 січня 2020|Super User - avatar Super User|Hits:48

Верховна Рада ухвалила новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», яким визначено поняття робочог...

Мінфін бере на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення вчителів?

Мінфін бере на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення вчителів?

5 січня 2020|Super User - avatar Super User|Hits:57

Кабінет Міністрів України доручив центральним органам виконавчої влади розглянути пропозиції Міністерства фіна...

Таємниче  місто князя Кия – Києвець Малий

Таємниче місто князя Кия – Києвець Малий

18 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:114

Києвець на Дунаї – загадкове місто побудоване князем Києм. Уся інформація про це місто, як і про Кия, обмежуєт...

Змінюється форма документа для отримання пільгових кредитів на вищу освіту

Змінюється форма документа для отримання пільгових кредитів на вищу освіту

18 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:105

МОН змінило форму угоди про надання пільгового державного кредиту для здобуття вищої освіти.

Чи вплине перевірка на плагіат на якість освіти?

Чи вплине перевірка на плагіат на якість освіти?

15 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:101

У вересні 2019 року компанія Unicheck долучилась до створення рекомендацій для Кабінету Міністрів України щодо...

«Серед людей завжди народжуються ті, котрі відчувають потребу боротися за свободу» – Сверстюк

«Серед людей завжди народжуються ті, котрі відчувають потребу боротися за свободу» – Сверстюк

14 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:89

12 січня українці відзначають День політв’язнів.

Як французи просто перестали стріляти, а де Голля, який закликав боротися, дали під трибунал

Як французи просто перестали стріляти, а де Голля, який закликав боротися, дали під трибунал

11 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:109

У світлі успіхів пана Макрона в просуванні Європи до Владивостока запущу невеликий тред з приводу Франції у Др...

Якість вищої освіти підвищать, а кількість вишів скоротять, - Ганна Новосад

Якість вищої освіти підвищать, а кількість вишів скоротять, - Ганна Новосад

11 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:97

Проблема поганої освіти виходить з того, що у нинішній економічній моделі наші університети невмотивовані нада...

Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

Уряд призупинив постанову Гройсмана-Гриневич про зарплати вчителів

7 грудня 2019|Super User - avatar Super User|Hits:114

Кабінет Міністрів 15 листопада ухвалив рішення, яким передбачено зупинення на 2020 рік дії постанови КМУ ...