Топ правових подій тижня!

1533130920191. Прийнято Закон про імпічмент Президента

10 вересня ВР прийняла Закон "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)" (проект № 1012).

Мінімум 226 депутатів можуть ініціювати процедуру. До складу спеціальної тимчасової слідчої комісії пропорційно входитимуть депутати від фракцій та груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Комісія готуватиме висновки і пропозиції за результатами дослідження вчиненої Президентом державної зради або іншого злочину. Президента забезпечать захисниками. Висновки комісії розглядатимуться на відкритому (якщо йдеться не про державну таємницю) засіданні ВР. Якщо Рада вирішить звинуватити Президента, вона звернеться до Конституційного Суду  для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи та Верховного Суду, який перевірить наявність злочину у діяннях Президента.   Імпічмент ухвалюється якщо висновки будуть позитивними. За постанову про імпічмент мають проголосувати не менш як 3/4 народних депутатів.

2. Прийнято Закон про габаритно-ваговий контроль на дорогах

11 вересня прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (проект № 1047). Передбачена автоматична фіксація порушень, пов'язаних з відсутністю дозволів щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документа про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів. Укртрансбезпека стягуватиме плату за проїзд, якщо вагові або габаритні параметри перевищують нормативні. Штрафи за перевищення габаритно-вагових норм становлять від 8500 грн до 34000 грн. Адміністративно-господарські та адміністративні штрафи   зараховуватимуть до державного дорожнього фонду. Також прийнято Закон про ремонт розбитих фурами доріг за рахунок штрафів.

3. Прийнято Закон про відстрочення відповідальності за нерозмитнені євробляхи

12 вересня ВР прийняла Закон  щодо відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України (законопроект № 1030). До кінця року відсторочена відповідальність за порушення при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту на території України. Крім того, підвищено штрафи за вчасне нерозмитнення: 1) від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн; 2) від 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн.

4. Прийнято Закон про режим спільного транзиту

12 вересня ВР прийняла Закон (проект № 1082) про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи. Встановлено засади організації та здійснення режиму спільного транзиту товарів через митну територію України;  порядок і умови переміщення товарів;  врегульовано митні формальності і застосування  гарантування сплати митного боргу тощо.

5. Прийнято Закон про розподіл повноважень Нацкомфінпослуг між НКЦПФР та НБУ

12 вересня ВР прийняла  Закон щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг ( проект № 1069-2 ). Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку перебере повноваження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг у частині регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю. Решту повноважень Нацкомфінпослуг передаються до Національного банку України.

6. Розпущено Центральну виборчу комісію

13 вересня Верховна Рада достроково припинила повноваження всього складу ЦВК. Постанову "Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії" (проект № 2127), зареєстровану групою нардепів від "Слуги народу", підтримали 341 народних обранців. Таке рішення було прийнято з огляду на подання Президента.

7. За основу прийнято проект про обмеження можливості передачі справи до Великої Палати

12 вересня ВР прийняла за основу законопроект № 1026 про внесення змін до процесуальних кодексів, згідно з якими справа не може бути передана на розгляд Великої Палати, якщо: 1) скаржник не заявляв про порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції у нижчих судах; 2) скаржник не обґрунтував порушення юрисдикції наявністю судових рішень Верховного Суду у складі колегії суддів (палати, об'єднаної палати) іншого касаційного суду у подібних справах; 3) Велика Палата вже викладала у своїй постанові висновок щодо питання предметної чи суб'єктної юрисдикції спору у подібних правовідносинах.

8. За основу прийнято проект про зміни в суддівському врядуванні і скорочення у Верховному Суді

 12 вересня ВР прийняла за основу законопроект № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування», яким передбачена переатестація суддів та зміни в формуванні ВРП та ВККС. Зауваження до проекту висловили Вища рада правосуддяНаціональна асоціація адвокатівАсоціація правників України.

9. За основу прийнято законопроект про скасування пайового внеску на інфраструктуру, зміни господарського процесу, довірчу власність

11 вересня ВР прийняла за основу  законопроект № 1059 щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні. Скасовується пайова участь у будівництві, грошова оцінка приватної землі, що передається в заставу, та вводиться інститут довірчої власності. Зокрема, вводиться забезпечення зобов'язання через передання кредиторові у довірчу власність майна. Кредитор виступає власником майна та може реалізувати об'єкт забезпечення від свого імені у випадку невиконання боржником своїх зобов'язань. [Слідкувати за діями кредитора стосовно вашої нерухомості, зручно в сервісі SMS-Маяк]. У сфері будівництва  скасовується сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту. У господарському процесі передбачено витребовування господарським судом групи однотипних доказів (без зазначення індивідуальних ознак кожного документа, що витребовується) та впроваджується  стандарт доказування "більшої вірогідності" в господарських справах.

10. Оприлюднено повний текст зразкового рішення про незаконність подвійного оподаткування ФОП, що здійснюють незалежну професійну діяльність

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду рішенням від 2 вересня у справі № 520/3939/19 (провадження № Пз/9901/10/19) скасував вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати ЄСВ самозайнятою особою, яка одночасно зареєстрована як ФОП. Суд зробив висновок, що зміна контролюючим органом обліку особи платника єдиного внеску в спосіб, не встановлений Законом або встановлений підзаконним нормативно-правовим актом, який не відповідає Закону в цій частині, та нарахування на підставі таких дій єдиного внеску, суперечить принципам законності та належного врядування.

Джерело: jurliga.ligazakon.net

hhgКаУ реклама 16

НАУКОВА РОБОТА

 

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Наукометричне невігластво (щодо манії бюрократій запровадити цифрове оцінювання науки)

Наукометричне невігластво (щодо манії бюрократій запровадити цифрове оцінювання науки)

12 лютого 2020

Те, що бюрократія з небаченим для цього впливового прошарка[1] нашого суспільства ентузіазмом зустріла на...

І стали вони на розстріл, ніби приймали парад козаків...

І стали вони на розстріл, ніби приймали парад козаків...

9 лютого 2020

У ці зимові дні 90 років тому, після затримки під Крутами, Київ окупували російські більшовики.

Взяття Києва військами радянської Росії

Взяття Києва військами радянської Росії

9 лютого 2020

9 лютого 1918 року російські радянські війська під командуванням російського лівого есера Михайла Муравйо...

Усі міністри УНР, які повернулися до СРСР, були репресовані

Усі міністри УНР, які повернулися до СРСР, були репресовані

4 лютого 2020

З 1926 року мігранти з СРСР створили Прометеївський рух, який об’єднав усі народи, що не втримали своїх держав...

102 роки бою під Крутами. Історична довідка та інфографіка

102 роки бою під Крутами. Історична довідка та інфографіка

29 січня 2020

29 січня 2020 року в Україні відбувається вшанування пам’яті Героїв Крут.

Олекса Тихий. Справжній донецький українець

Олекса Тихий. Справжній донецький українець

27 січня 2020

"Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, машини, пшеницю... Для того, щоб моя ...

Анна Ярославна – прабабця майже 30 французьких королів

Анна Ярославна – прабабця майже 30 французьких королів

27 січня 2020

Анна Ярославна — видатна українська жінка, що стала королевою Франції.

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

22 січня 2020

21 січня 1919 року Всенародний конгрес угорських русинів, що відбувся у Хусті , прийняв рішення про возз'єднан...

У МОН зробили публічними 28 освітніх реєстрів

У МОН зробили публічними 28 освітніх реєстрів

18 січня 2020

Публічна інформація про сферу освіти і науки відтепер доступна на Єдиному державному вебпорталі відкритих дани...

Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

Молоді вчителі проходитимуть педагогічну інтернатуру

18 січня 2020

Випускникам закладів вищої освіти, які не мають досвіду педагогічної діяльності та прийматимуться на посаду пе...

Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

Робочий час та оплата праці вчителя за новим законом

18 січня 2020

Верховна Рада ухвалила новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», яким визначено поняття робочог...

Мінфін бере на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення вчителів?

Мінфін бере на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення вчителів?

5 січня 2020

Кабінет Міністрів України доручив центральним органам виконавчої влади розглянути пропозиції Міністерства фіна...